Producenci

JBL SiO2 test na krzemiany

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: JBL
Kod produktu: 8526-2370D

Opis

Kompletny test do wody na zawartość krzemianu.

Cechy testu JBL:

Test krzemianowy firmy JBL Test-Set SiO2 służy do pomiaru i rutynowej kontroli zawartości krzemianu w wodzie słodkiej i morskiej, w przedziale między 0,2 - >6 mg/l (ppm).

Dzięki własnemu, przez JBL opracowanemu procesowi kompensacyjnemu można uzyskać dokładne i niezawodne wyniki , nawet w wodzie lekko zabarwionej poprzez filtrację torfową lub leczenie chorób. Możliwe zakłócenia poprzez jednoczesną zawartość fosforanu

w próbce wody zostają usunięte poprzez stopniowe dodawanie odczynnika 2.

Krzem jest jednym z najczęściej występujących elementów na ziemi. Poprzez erozję skał krzemianowych krzem dostaje się w formie krzemianu do zbiorników wodnych, jak i do wód gruntowych. Woda bieżąca zawiera, w zależności od rodzaju podłoża danego regionu, różnie wysoką zawartość rozpuszczonego krzemianu. W wodzie bieżącej można znaleźć wartości do 40 mg/l, rzadko nawet wyższe. Krzemiany nie są trujące więc ich zawartość

w wodzie nie jest specjalnie ograniczona w przepisach dotyczących wody pitnej.

Z akwarystycznego punktu widzenia krzem jest ważnym składnikiem odżywczym dla okrzemków (Diatomeae), niektórych roślin wodnych (np. rogownica), jak i dla gąbek krzemionkowych i innych bezkręgowców. Przy nowo zagospodarowanym akwarium pojawiają się okrzemki w postaci brązowego nalotu. Zniknie on z czasem, w momencie powstania innych konkurencyjnych mikroorganizmów i alg w akwarium. W tym momencie w naturalny sposób zredukuje się też znacznie zawartość krzemianu w akwarium. Często jednak wystarczy wymiana wody (szczególnie w akwarium morskim) aby pojawiły się okrzemki. Dlatego lepiej jest używać w akwariach morskich, przy zakładaniu akwarium i zmianie wody, wody osmotycznej.

 

UŻYWAJ PROFESJONALNYCH PRODUKTÓW, NIGDY NIE SUGERUJ SIĘ CENĄ, WYBIERZ SPRAWDZONĄ MARKĘ, A OSIĄGNIESZ SUPER EFEKTY.

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ SPOŚRÓD OGROMU NASZYCH PROJEKTÓW, KTÓRE WYKONUJEMY I SERWISUJEMY NA STAŁE U KLIENTÓW:

DLACZEGO WARTO U NAS KUPOWAĆ ?

  • Bo wybierasz sprawdzoną markę, wtedy masz pełne zadowolenie i satysfakcję ze swojego akwarium.
  • Doradzamy naszym klientom na każdym etapie funkcjonowania zbiornika, ponieważ akwarystyka to przede wszystkim nasza pasja.
  • Używając amatorskich produktów nigdy nie uzyskasz dobrych efektów, wybierając nas oszczędzasz pieniądze i nie ryzykujesz frustracją.
  • Kupujesz u pasjonatów - profesjonalistów, a nie tylko sprzedawców.
  • Akwarystyką zajmujemy się już ponad 25 lat.
  • Jeśli dokonasz zakupu naszego produktu możesz liczyć na bezpłatną poradę od specjalisty w zakresie problemów z roślinami, glonami, biologią wody, czy chorobami ryb. Wielu sprzedawcom brakuje rzetelnej wiedzy w tej dziedzinie.
  • Posiadamy ogromne doświadczenie z zakresu hodowli roślin oraz tworzenia suplementów.

Zwieńczeniem naszych sukcesów, są liczne sympozja i wykłady o akwarystyce roślinnej oraz uczestnictwo w wielu targach i konkursach w Polsce i w Niemczech. Organizujemy wystawy akwarystyczne, pokazy zakładania akwarium, nasza wiedza jest publikowana w Magazynie Akwarium, dostępnym w Empiku.

Możesz również zobaczyć więcej naszych prac wpisując w wyszukiwarkę nazwę marki

Podwodne Ogrody.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl