Producenci

Seachem Prime 250+75ml

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 64,00 zł 64.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Seachem
Kod produktu: 5BB7-33437_20200311203212

Opis

 Seachem Prime 250+75ml Uzdatniacz wielozadaniowy

 

Seachem Prime SPECIAL EDITION

250ml + 75ml GRATIS!

Prime jest to skoncentrowany i mega wydajny uzdatniacz wody przeznaczony do akwariów słodkowodnych jak i morskich.

50ml starcza na ok. 2000L wody !!!

Wiele firm produkuje preparaty neutralizujące chlor jednak żadna z nich nie może się równać jakością, skutecznością i efektywnością.

Neutralizuje chlor, chloraminę i amoniak. Prime zmienia amoniak w bezpieczny, nietoksyczny związek który jest łatwo usuwany przez filtr biologiczny. Może być stosowany podczas procesu dojrzewania zbiornika do obniżania poziomu amoniaku i azotynów. Prime wiąże azotyny i azotany pozwalając biofiltrowi bezpiecznie je usunąć.

Neutralizuję metale ciężkie występujące w wodzie kranowej. Pomaga rybom wytworzyć naturalny "płaszcz ochronny" oraz przyśpiesza jego regenerację. Nie posiada odczynu kwaśnego dzięki czemu nie wpływa na wartość pH wody. Nie obciąża nadmiernie odpieniacza.

PRIME zawiera związek przekształcający amoniak, azotyny i azotany w nietoksyczną postać. Działanie wszystkich uzdatniaczy opiera się na procesach chemicznych zwanych reakcjami redukcji. Toksyczny chlor (Cl2) rozpuszczony w wodzie ulega przemianie w bezpieczne jony chlorowe (Cl-). W reakcji redukcji następuje też przerwanie wiązań między atomami chloru i azotu w cząsteczce chloraminy (NH2Cl), co powoduje uwolnienie atomów chloru i zastąpienie ich przez wodór, w wyniku czego powstaje cząsteczka amoniaku (NH3). W tym stadium większość zwykłych środków uzdatniających przestaje działać, pozostawiając w wodzie dużą ilość niebezpiecznego amoniaku.

Firma Seachem poszła o krok dalej, dodając do preparatu Prime związek wiążący amoniak. Zakup odpowiedniego rodzaju środka uzdatniającego powinien być dobrze przemyślany. Jeśli woda w kranach zawiera chloraminę, klasyczne preparaty oparte na tiosiarczanie sodu mogą nie wystarczyć. Prime pobudza wytwarzanie i regenerację ochronnej warstwy śluzu na ciele ryb, ma też tę zaletę (szczególnie ważną dla akwarystów morskich), że nie obciąża odpieniacza białek.

Dawkowanie:

1 nakrętka 5ml na każde 200L nowej wody. Taka dawka usuwa 1 mg/L amoniaku, 4 mg/L chloraminy, lub 5 mg/L chloru. Jeśli potrzebujemy mniejszą ilość: nakrętka posiada wewnętrzne nacięcia z których każdy odpowiada 1ml. Może być dodawany bezpośrednio do już działającego akwarium jednak lepiej używać go do wody, którą będziemy dolewać do zbiornika.

Pojawiający się zapach siarki jest normalnym zjawiskiem. Gdy stężenie chloraminy jest szczególnie wysokie, można zastosować podwójną dawkę. W przypadku gwałtownego podniesienia się poziomu azotynów w akwarium, za bezpieczne uważane jest użycie nawet pięciokrotnie wyższej dawki. Gdy temperatura wody jest wyższa niż 30 stopni, a poziom chloru lub amoniaku niski, można dodać połowę zalecanej ilości preparatu.

 

DLACZEGO WARTO U NAS KUPOWAĆ ?

 

  • Bo wybierasz sprawdzoną markę, wtedy masz pełne zadowolenie i satysfakcję ze swojego akwarium.
  • Doradzamy naszym klientom na każdym etapie funkcjonowania zbiornika, ponieważ akwarystyka to przede wszystkim nasza pasja.
  • Używając amatorskich produktów nigdy nie uzyskasz dobrych efektów, wybierając nas oszczędzasz pieniądze i nie ryzykujesz frustracją.
  • Kupujesz u pasjonatów - profesjonalistów, a nie tylko sprzedawców.
  • Akwarystyką zajmujemy się już ponad 25 lat.
  • Jeśli dokonasz zakupu naszego produktu możesz liczyć na bezpłatną poradę od specjalisty w zakresie problemów z roślinami, glonami, biologią wody, czy chorobami ryb. Wielu sprzedawcom brakuje rzetelnej wiedzy w tej dziedzinie.
  • Posiadamy ogromne doświadczenie z zakresu hodowli roślin oraz tworzenia suplementów.

 

Zwieńczeniem naszych sukcesów, są liczne sympozja i wykłady o akwarystyce roślinnej oraz uczestnictwo w wielu targach i konkursach w Polsce i w Niemczech. Organizujemy wystawy akwarystyczne, pokazy zakładania akwarium, nasza wiedza jest publikowana w Magazynie Akwarium, dostępnym w Empiku.

 Poniżej zdjęcia przedstawiające nasze wybrane projekty:

NIE SUGERUJ SIĘ NAJNIŻSZĄ CENĄ A MARKĄ, WTEDY BĘDZIESZ MIAŁ PEŁNE ZADOWOLENIE I SATYSFAKCJĘ ZE SWOJEGO AKWARIUM. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl