Producenci

Zoolek test do pomiaru twardości GH KH

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 32,00 zł 32.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Zoolek
Kod produktu: BB5F-78443_20211112214500

Opis

Zoolek Aquatest GH-KH to zestaw odczynników do pomiaru twardości ogólnej (GH) i węglanowej (KH) wody z dokładnością 1 stopnia niemieckiego (°n). Metoda oznaczania w obydwu testach polega na kroplowym dodawaniu odczynnika (z dokładnym liczeniem kropli) do odmierzonej próbki wody. Koniec reakcji wskazuje zmiana barwy określona w załączonym wzorcu. Objętość odczynników GH i KH pozwala na oznaczenie około 2x300 °n.

Po co mierzyć twardość wody?

Twardość ogólna to zawartość soli wapnia i magnezu w wodzie. Wpływają one w znaczący sposób na procesy życiowe organizmów m. in. przepuszczalność błon komórkowych, ciśnienie osmotyczne, przemiany biochemiczne. Twardość węglanowa (zasadowość) jest miarą pojemności kwasowej wody i zdolności do stabilizowania pH. Zasadowość powodowana jest głównie obecnością wodorowęglanów wapnia i magnezu, a w niektórych wodach także występowaniem węglanów i wodorowęglanów sodu i potasu.

Z reguły twardość ogólna GH jest wyższa od twardości węglanowej KH, jednak w przypadku wód zawierających węglany i wodorowęglany sodu i potasu twardość węglanowa może być wyższa od ogólnej. Sytuacja taka występuje również często w przypadku wody zmiękczonej kationitem sodowym (wymianiącym kationy wapnia i magnezu na sodu).

Rodzaje wody w zależności od twardości ogólnej:

bardzo miękka - 0-5 °n

miękka - 5-10 °n

średnio twarda - 10-15 °n

znacznie twarda - 15-20 °n

twarda - 20-30 °n

bardzo twrada - powyżej 30°n

Skład zestawu Zoolek Aquatest GH-KH:

- buteleczka (15 ml) z roztworem do kropelkowego oznaczania twarodości węglanowej - zawiera jednocześnie substancję miareczkującą i barwny wskaźnik alkacymetryczny

- buteleczka (15 ml) z roztworem do kropelkowego oznaczania twarodości ogólnej - zawiera jednocześnie substancję miareczkującą i barwny wskaźnik kompleksometryczny

- wzorzec zmiany barwy

- probówka z podziałką

- strzykawka

- instrukcja

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl